Vytisknout

  

Jako každoročně u příležitosti Světového dne boje proti AIDS, jsme se studenty zorganizovali školící program věnovaný prevenci této zákeřné nemoci a přenosu viru HIV. Preventivní program probíhal ve dvou dnech a to 29. a 30. 11. 2018. v Obecním domě v Opavě, za přispění Statutárního města Opava. Studenti předávali deváťákům základních škol z Opavy zajímavě a zábavně  informace o možnostech přenosu HIV, způsobech ochrany a dalších problémech spojených s touto nemocí.

Tato akce se těší velké oblibě mezi opavskými základkami, čehož je důkazem proškolení 500 žáků. Proto patří velké poděkování všem, kteří se tohoto školení zúčastnili a pomáhali při organizaci. Dále pak sponzorům – firmě MattesTrading s.r.o.  za poskytnutí 600 kondomů pro studenty a Statutární město Opava za  poskytnutí triček, a reklamních materiálů.

Konkrétně to byli žáci a žákyně 1. A, 2. A, 2. B  a 3. B třídy zdravotnický asistent – žákyně Balová, Chromá, Kudláček, Šalatová, Sněhotová, Silber, Kovalská, Rásochová, Holešová, Jochcová, Mařincová, Drtilová, Gacík, Chovancová, Krejčí, Korejsová, Nechanická, Bočková.

Všem děkuji  

Mgr. H. Nevludová

Podrobnosti: | Zobrazeno: 737