Na 31. května každoročně připadá Světový den bez tabáku. Studenti se aktivně zúčastnili dvou přednášek, kde žáky čtvrtých tříd opavských základních škol informovali o škodlivosti tabáku. Celá akce proběhla pod záštitou Magistrátu města Opavy v Obecním domě ve dnech 25. -26. 5.2017.

Zábavnou formou jim předávali informace, diskutovali o problémech, kreslili plakáty a na závěr ověřovali své vědomosti formou malého testu.

Velké poděkování patří žákům naší školy, kteří se této akce ujali, byli to za 2.B – Rokytová N., Hozová, Kosmálová, Křížecká, Šustrová, za 2.A – Dornová C., Sonková V., 1.A – Kudláček D., Jochcová T., a Chromá V. a nakonec nejpočetnější zastoupení přednášejících bylo z 2. ZL a to – Urbancová V., Pašková A., Češlová V., Týnová A., Jordánová H.

H. Nevludová

fogalerie

 

 

Studentky byly neméně aktivní i začátkem května, kdy proběhla Soutěž mladých zdravotníků. Tato akce se koná ve spolupráci s Českým červeným křížem a zajišťujeme zde pomoc při přípravě jednotlivých stanovišť a dále studentky fungují jako figurantky.