OSTRAVA FANDÍ KONTINENTŮM

 

„Ostrava fandí kontinentům“ je projekt Českého atletického svazu, statutárního města Ostrava a Moravskoslezského kraje, který je určen žákům základních a středních škol, stejně tak i členům atletických oddílů a klubů. Cílem projektu je zprostředkovat žákům a studentům jedinečný zážitek vrcholné atletické akce, podpora týmového ducha, kreativity a sportování.

Žáci přihlášených škol a oddílů se mohou těšit nejen na vzájemné zápolení či kreativní soutěže, ale také na pěkné ceny i podporu českých a zahraničních patronů z řad aktivních i bývalých atletů. Do projektu se přihlásilo celkem 30 základních škol z Ostravy, 27 středních škol z Moravskoslezského kraje a přes 120 atletických oddílů a klubů z celé České republiky. Projekt dává šanci vyniknout nejen sportovně nadaným, ale zdůrazňuje také týmový charakter.

Jednotlivá kola soutěže:

1) POHYB

Od ledna 2018 proběhlo ve třídách testování v hodu medicinbalem (hod autovým způsobem – dívky 2 kg medicinbal a chlapci 3 kg medicinbal) a ve skoku z místa. Nejlepších deset výsledků z každé třídy bylo zasláno v elektronické podobě organizátorům akce. Dalším úkolem v rámci tělesné výchovy pak bude příprava studentů na štafetový běžecký závod 4x400.

2) KREATIVITA

Fandící video/fotokoláž – jednotlivé třídy z přihlášených škol musí zaslat do soutěže natočené video nebo fotokoláž na téma „Podporuji a fandím svému kontinentu!“ Naší škole byl vybrán tým Evropy a v duchu modro-bílé barevné kombinace jsme s vybranými třídami vytvořili nejen fotokoláž, ale také 2 videa s hudebním doprovodem. Zahraniční ambasador z daného kontinentu vybere nejlepší video nebo fotokoláž.

3) TÝM

Hlavní částí soutěže bude souboj o účast na štafetovém finále 4x400m v předprogramu Kontinentálního poháru v neděli 9. září 2018. Nejrychlejší štafety zažijí na vlastní kůži velkou atletickou událost přímo na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích před zaplněnou tribunou čítající 15 tisíc diváků.

 

více zde