Dne 14.11.2017 se u nás ve škole konal již čtvrtý ročník oslavy Dne seniorů. Do letošního ročníku se promítl i Světový den diabetu. O této civilizační chorobě veřejnost informoval pan MUDr. Pluschke. Zájemci měli možnost nechat si zkontrolovat hladinu cukru v krvi a případné dotazy ihned směřovat na pana doktora.

Velký zájem byl rovněž o měření cholesterolu, krevního tlaku i tělesné vážení s digitální analýzou tělesných parametrů a výpočtem BMI indexu.

Velkou spokojenost bylo znát z obličejů návštěvníků, kteří se nechali namíčkovat. Touto fyzioterapeutickou metodou byli všichni doslova nadšeni.

Kromě dalších užitečných informací z oblasti první pomoci či sociálního zabezpečení seniorů se mohli návštěvníci uvolnit a pobavit s naším bohatým kulturním programem. Velmi se líbilo vystoupení tanečního souboru Slunečnice z Kobeřic i závěrečné posezení s cimbálovou muzikou ze ZUŠ Háj u Opavy.

Jsme rádi, že i letošní ročník byl tak úspěšný jako ty předešlé a děkujeme všem sponzorům, zúčastněným firmám i našim kantorům a žákům, bez jejichž pomoci bychom se neobešli.

 

Mgr. Marcela Lasáková