Darování krve je jedinečným darem člověka člověku a je založeno na principu solidarity.

Dárce tak mnohdy svým darem vstupuje do léčby nemocného a umožňuje zachránit ohrožený život. V České republice chybí 100 000 dárců krve. Díky stále složitějším operacím spotřeba krve neustále roste. Počet dobrovolných dárců naopak dlouhodobě klesá a čím dál více lidí svoji krev raději prodává farmaceutickým firmám. Lidská krev je navíc jedna z mála věcí, kterou neumíme vyrobit uměle. Jedním odběrem lze zachránit až 4 lidské životy.

Studenti 3. A oboru Zdravotnický asistent dne 20. 5. 2019 navštívili transfuzní oddělení Slezské nemocnice v Opavě a rozšířili tak počty bezplatných dárců krve. Všem studentům moc děkujeme.

Mgr. Hana Fusková, třídní učitelka

 

Poděkování z Hematologicko-transfuzního oddělení

Vážená paní ředitelko,

 

zdravím Vás a moc děkuji studentům 3.A za včerejší darování krve na našem transfuzním oddělení. Za organizaci společného darování studentů velmi děkuji třídní profesorce, Mgr. Haně Fuskové. Zájem studentů o dárcovství krve a krevních složek mi vždy udělá radost a věřím, že ze včerejších prvodárců se stanou naši pravidelní dárci krve. Děkuji Vám i všem Vašim kolegyním a kolegům za podporu dárcovství krve a motivování studentů k odběrům.

 

Přeji  Vám vše dobré

Simona Kudlíková

 

 

Mgr. Simona Kudlíková
Hematologicko-transfuzní oddělení
Slezská nemocnice v Opavě, p.o.
tel: 553 766 495
mob: 724 486 680
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.nemocnice.opava.cz