Dne 24.1.2017 se dívky naší školy zúčastnily okresního kola středních škol ve futsalu. Na turnajové klání, které se konalo na Masarykově střední škole zemědělské, se přihlásilo celkem 5 velmi kvalitních týmů a naše družstvo (oslabené o 2 nemocné hráčky) tak odehrálo celkem 4 náročné zápasy. Tým hrál ve složení: Čapcová Simona 1.A, Rychtová Lucie (nehrající kapitán) 1.A, Brunková Barbora 1.B, Kostřibová Veronika 2.B, Lhotská Zuzana 2.B Janočková Petra 3.A, Schaffartziková Barbora 3.B, Klapetková Tereza (brankářka) 3.ZL a Bečicová Linda 4.A.

Hned v úvodu jsme narazily na nejtěžšího soupeře – tým fotbalistek z Masarykovy střední školy zemědělské. Děvčata se v prvním zápase snažila adaptovat na nezvykle velký prostor a svižný styl hry, což umožnilo „Zemědělce“ získat vítězství, ale až ve druhém poločase, kdy se jim podařilo prorazit naši obranu. Další zápas jsme odehrály proti Slezskému gymnáziu, kterému jsme dovolily do naší brány pouze jediný gól, ale bohužel se nám nedařil útok. Ve třetím zápase naše dívky lehce porazily tým Střední školy stavební a stav skončil pro nás 5:1 a čekal nás boj o celkové krásné 3. místo s Gymnáziem Vítkov. Medaile byla velmi blízko, adrenalin stoupal, bojovnost byla obrovská, avšak vedení 1:0 se nám nepodařilo udržet a druhý poločas tak odvál naše naděje na 3. místo, když jsme inkasovaly dva góly.

Děvčatům gratulujeme za důstojné 4. místo při naší premiéře v sálové kopané!!!!!!