Ziskem další bronzové medaile pokračuje naše „spanilá jízda“ na poli sportovních her.

 

Dne 3.11. 2017 nás úspěšně reprezentovaly naše studentky z prvních a druhých ročníků ve zkrácené hře basketbalu 3x3 na jeden koš. Okresní finále se tentokrát konalo ve sportovní hale SGO a za naši školu  bojovaly dívky z 1.A  (Marie Zavřelová), 1.B (Nela Pekárková), 1.ZL (Zuzana Havlíčková) a z 2.A (Simona Čapcová).

Dívky odehrály celkem 4 náročné zápasy proti opavským středním školám. Hned v úvodu jsme dosáhly jasného vítězství proti Masarykově střední škole zemědělské, když naše basketbalistky nedaly soupeřkám žádnou šanci vystřelit na koš a skóre skončilo pro nás 8:0. Ve druhém utkání byla hra již trochu dramatičtější. Obchodní akademie nám nastřílela 3 koše a díky jejich výškové převaze jsme nedostaly mnoho šancí skórovat. Do třetího zápasu proti Mendelově gymnáziu Opava nás poháněla touha vrátit se do soubojů o medaile, což se také odrazilo na celkovém dojmu z tohoto zápasu a hlavně na výsledku utkání. Desetiminutový zápas splňoval všechny atributy týmové hry, nechyběla akce, skvělá obrana a zdařilá střelba. Gymnazistky nám nakonec podlehly 1:3 a děvčata byla namotivována na poslední zápas proti Slezskému gymnáziu Opava. S nimi jsme zpočátku držely krok a za stavu 2:2 již byly soupeřky poněkud nervózní a raději zvolily oddechový čas. Nám se však nepodařilo vrátit se po krátké pauze do stejného herního tempa, přestala se dařit střelba, projevila se celková únava z předchozích zápasů a soupeřky nás přestřílely o 7 bodů.

Radost z bronzové medaile je však veliká, děvčatům samozřejmě gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší Střední zdravotnické školy.

 

(MP)