Poslední měsíc kalendářního roku 2016 byl pro naše sportovce opět přínosný. Účastnili jsme se dvou významných sportovních akcí pod záštitou Asociace školních sportovních klubů.

Atletická tělocvična na Tyršově stadionu hostila dne 2. 12. 2016 studenty opavských středních škol. Vánoční laťku, soutěž ve skoku vysokém, letos navštívilo 7 vybraných žáků také z naší školy. Mezi dívkami vybojovala triumfální vítězství Nela Stratilová z 1.B a její výkon 160 cm je zároveň historicky nejlepším výsledkem naší školy v této disciplíně. Krásné 4. místo získala výkonem 140 cm Klára Tůmová z 2.B.

V chlapecké skupině pak pokračovaly „bramborové“ žně díky Aleši Hiemerovi z 2.OŠ , který ve velké konkurenci předvedl skvělý výkon 160 cm. Ondřej Harazim (3.OŠ) zaujal stylovým flopem (155cm) a Jakub Hoblík si vytvořil osobní rekord při své závodní premiéře (150cm).

Děvčata Marie Víchová z 3.A a Klára Gebauerová z 2.B se také nenechala „zaskočit“ závodním prostředím a úctyhodným výkonem 135cm vybojovala 5. a 6. místo.

Další akcí bylo dne 8. 12. 2016 okresní finále ve volejbale dívek. V nové sportovní hale SGO bojovalo celkem 8 dívčích družstev o postup do krajského finále. Za naši školu nás reprezentovaly dívky z 3.ZL (Klapetková Tereza, Vavrečková Monika a Šrubařová Martina), 2.ZL (Kachtíková Terezie), 2.B (Skramuská Nikol), 1.ZL (Černá Martina a Fojtíková Lucie). Náš tým hrál všechny zápasy s nadšením a pozitivní energií a nakonec po celém náročném herním dni získal úžasné 4. místo.

Všem studentům gratulujeme a těšíme se na jejich další sportovní úspěchy.